Skip links

پیست اسکی زاخکازور

پیست اسکی زاخکازور

پیست اسکی زاخکازور (یا تساغکادزور) در نزدیکی شهر زاخکازور و در 60 کیلومتر شمال شرقی پایتخت ارمنستان واقع شده است، شهر زاخکازور 1750 متر از سطح دریا فاصله دارد. تله سيژ این مجموعه دارای 4 ایستگاه می باشد. که ایستگاه اول 1969 متر، ایستگاه دوم 2819، ایستگاه سوم 2234 متر و ایستگاه آخر 2465 متر از سطح دریا فاصله دارد.

این منطقه گردشگری در فصل زمستان نظر گردشگران اروپایی، روسی و ایرانی را به خود جلب می کند، با وجود هتل های برند و شناخته شده در این منطقه، زاخکازور انتخاب اول توریستی در فصل زمستان در ارمنستان می باشد.

این پیست اسکی 16 مسیر متفاوت اسکی دارد که طولانی ترین آن 5.8 کیلومتر می باشد، اگر وسایل لازم برای استفاده از این مجموعه را به همراه ندارید اصلا نگران نباشید شما می توانید وسایل اسکی را از این مجموعه اجاره کنید، دو هتل گلدن پلاس و بست وسترن بهترین موقعیت را نسبت به پیست اسکی زاخکازور دارند.

پیست اسکی زاخکازور از سال 1986 شروع به کار کرد، فصل اسکی در پیست زاخکازور از ماه دسامبر شروع می شود و معمولا تا ماه آپریل می شود در این پیست اسکی کرد. شهر زاخکازور بعد از ایروان دومین شهر گردشگردی ارمنستان محسوب می شود و مجموعه ای از هتل های لوکس و برند در این شهر واقع شده است.

صومعه کچاریس یک مجموعه رهبانی ارمنی قرون وسطایی است که تاریخ آن به قرن ۱۱ تا ۱۳ میلادی بر می‌گردد نیز در این شهر قرار دارد. شهر زاخکازور از ترکیب دو کلمه زاقیک و زور تشکیل شده که به معنی دره گل ها می باشد.

اشتراک گذاری